winiarze.pl Contact RSS

Zaimponuj znajomym dzięki tym najlepszym wskazówkom dotyczącymi wina

Zaimponuj Znajomym Dzięki Tym Najlepszym Wskazówkom Dotyczącymi Wina

Czy uważasz, że wino myli cię? Czy czujesz, że wszystko, co wiesz o tym jest to, że jest wykonana z winogron? Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o winie, ten artykuł ma wiele informacji dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o wielkim świecie wina.

Wino powinno być przechowywane w ciemnym, chłodnym miejscu. Jednym z najlepszych miejsc, aby pomóc wina pozostają świeże, jeśli nie masz piwnicy z winami jest w szafie w piwnicy. Przechowuj butelki na boku z dala od źródeł światła, aby zachować świeżość.

Nigdy nie gotuj z winem, którego nie lubisz smaku. Kiedy wino gotuje się podczas gotowania, koncentruje się. Wszelkie smaki, które ci się nie podobają, będą bardziej rozpowszechnione, co oznacza, że nie spodoba Ci się smak jedzenia, nad którym tak ciężko pracowałeś, aby się przygotować.

Jeśli jesteś naprawdę pasjonatem wina, powinieneś rozważyć wizytę w winnicy. Dowiesz się wiele o tym, jak wino jest wykonane, co sprawia, że smak wyjątkowy, a nawet szansę na świadkiem produkcji ulubionego wina, jeśli wizyta w winnicy w odpowiednim sezonie.

Wielką wskazówkę, jeśli jesteś zainteresowany zakupem wina nie jest zbyt odprowadzona z zakupem dużo wina, które obecnie lubisz. Smaki zmieniają się cały czas, a może żałować pakowania piwnicy wina z grono wina, że zdarzy ci się lubić teraz.

Weź ślepy test smaku kilku win. Ocenić je na smak, zapach i śmiałość. Ignoruj najbardziej poszukiwanych cech, takich jak cena lub regionu winiarni. Degustacja ślepo to świetny sposób, aby uzyskać uczciwą opinię na temat samego wina, bez uzyskiwania oszukany przez hype, że czasami przechodzi w niektórych odmian.

Aby jak najlepiej wykorzystać żywotność wina, warto kupić piwnicę z winami. To ważne, jeśli masz drogie wino nie chcesz trzymać w kuchni, ale chcesz pić w końcu. Piwnica z winami ma zdolność do utrzymania jakości wina na dłuższą metę.

Tanie wino nie zawsze jest złe. Chile jest jednym wielkim regionem dla tanich opcji wina. Większość win z tego kraju są bardzo przystępne. Cabernet Sauvignons i sauvignon Blancs są szczególnie smaczne z tej części świata. Niektóre kraje, takie jak Nowa Zelandia i RPA produkują wysokiej jakości wino po niskich cenach.

Podczas serwowania wina na przyjęcia, otwórz Merlot i Cabernet na pół godziny przed rozpoczęciem imprezy. Pozwoli to wino nawiązać kontakt z powietrzem i rozpocząć "otwarcie". Jak czerwienie są narażone na działanie powietrza, tlen pozwala taniny i smaków, aby aktywować i stać się bardziej wytrzymałe.

Jeśli pójdziesz do restauracji z sommelier, nie wahaj się poprosić o pomoc przy wyborze wina. Sommelier będzie wiedział wszystko o winie w menu i będzie nawet w stanie zrobić indywidualną rekomendację, jeśli pozwolisz im wiedzieć, jakiego rodzaju wina zwykle korzystają.

Pamiętaj, że sklepy z winami mogą się różnić tak samo jak same wina. Każdy z nich ma inny zestaw priorytetów, listę produktów i strukturę cenową. Jeśli jesteś bardzo nowy w winie i ustawienie stóp w miejscu, gdzie najtańsza butelka jest 60 dolarów, należy szukać niższej klasy sklep, gdzie można odkryć swoje podniebienie i ulubione marki.

Dołącz do forum wina online. Wiele nauczysz się od innych koneserów i podzielisz się własnymi odkryciami. Możesz znaleźć członka, który ma podobne gusta do Ciebie. Zapytaj ich, jakie wina kupują. Fora są doskonałym miejscem do zbierania sugestii.

Stemware jest ważne, aby wykorzystać podczas serwowania wina dla gości. Użyj czystych okularów, aby upewnić się, że goście mogą naprawdę docenić kolor i smak wina, które serwujesz. Jeśli kieliszki do wina są stare lub rozdrobnione kupić nowe.

Pozwól sobie na trochę przygód podczas zakupów wina. Chociaż jest to naprawdę łatwe do przyklejony do wypróbowanych i prawdziwych win z Francji lub Kalifornii, istnieje kilka fantastycznych odmian można znaleźć na całym świecie. Rozciągając granice tylko trochę, może znaleźć wino, które naprawdę kochasz!

Dobrą wskazówką, jeśli kupujesz wino ze sklepu spożywczego, jest upewnienie się, że otrzymasz świeżą butelkę. Jak cokolwiek w supermarkecie, wszystkie stare rzeczy zostaje zepchnięty do przodu, więc może trzeba kopać nieco głębiej, aby znaleźć najnowszą butelkę wina chcesz.

Nie wahaj się eksperymentować z winem i paringi żywności. Eksperci mają wiele zaleceń, aby podzielić się, jeśli chodzi o serwowania wina z posiłkiem, ale pamiętaj, że nie może dzielić się uznaniem dla pewnego wina. Najlepiej spróbować różnych rzeczy dla siebie i być może dać swoim Gościom wybór między różnymi winami.

Cała rodzina może cieszyć się wydarzeniami na degustację wina, po prostu upewnij się, że jesteś świadomy zasad każdego wydarzenia, w którym planujesz uczestniczyć. W rodzinnych winiarniach dostępne są napoje i atrakcje dla dzieci.

Sake to świetne wino, które jest często pomijane. Znajdziesz Sake w połączeniu z dużą ilością japońskiego jedzenia, ponieważ jest na bazie ryżu. Pięknie komplikuje się z deserami, przekąskami i przystawkami. Dla autentycznego smaku Japonii, służyć solidne sake wraz z smaczne stir-fry.

Zawsze należy przechowywać wino, gdy spoczywa na boku. To dlatego, że utrzymuje wino w kontakcie z korka. Gdy korek wina wyschnie, może to spowodować przerwę, która pozwala na powietrze do butelki, co może spowodować, że wino się zepsuje.

Czy jesteś gotowy, aby zmierzyć się ze światem wina? Czy czujesz się pewnie w swojej wiedzy na temat wina? Ten artykuł dał Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Weź tę wiedzę i przekształcić ją w działanie, dzięki czemu można skorzystać z tej porady i przekształcić przyjemność wina w prawdziwą formę sztuki.

About Zaimponuj znajomym dzięki tym najlepszym wskazówkom dotyczącymi wina

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly