winiarze.pl Contact RSS

Wszystkie podstawy wina których potrzebujesz zawarte tutaj

Wszystkie Podstawy Wina, Których Potrzebujesz Zawarte Tutaj

Z winem nie można ciąć narożników. Z niektórych podstawowych informacji, można służyć i pić najlepsze wino. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się kilka wskazówek i wskazówek i pomóc Ci rozpocząć w przyjemnym świecie winogron.

Upewnij się, że pijesz co najmniej jedną szklankę wina dziennie z jednym z posiłków, które masz. Wino jest świetne w pomaganiu z sercem, zwłaszcza czerwone wino. Nie pij zbyt wiele jednak, jak nadmiar wina może spowodować, że czujesz się wycieńczony i może zaszkodzić zdrowiu.

Nie oceniaj wina tylko w roku produkcji. To, że wino powstało dawno temu, nie oznacza, że jest to wino gatunkowe. Pamiętaj, aby dokładnie zbadać wino, tak aby nie dać się nabrać na płacenie najwyższego dolara za dolną półkę wina.

Patrząc na wielką butelkę wina, nie od razu udać się do najdroższych win w sklepie. Podczas gdy koszt butelki jest jednym wskaźnikiem smaku i jakości, istnieje również wiele innych. Trochę czasu, aby wypróbować kilka niedrogich marek, a oni po prostu może Cię zaskoczyć!

Można zrobić niesamowite par z ulubionym winem. Na przykład, można sparować Chardonnay z albo Gouda lub Provolone. Dla silniejszych serów, takich jak cheddar, zdecyduj się na cabernet, takich jak cabernet sauvignon lub cabernet Frank. Wina Zinfandel idą pięknie z bardziej delikatnych serów, takich jak feta i Gouda.

Swirling jest częścią degustacji wina. Aby ruch okrężna był konieczny od łokcia, a nie nadgarstka. W ten sposób pozwoli Ci zapach wina, zwiększając jego smak, jak również. Wykonywanie ruchu tylko za pomocą nadgarstka jest trudne i często nie przyniesie pożądanego efektu.

Kupując wino na obiad, wziąć pod uwagę żywności będzie służył. Zgodnie z ogólną zasadą, czerwone wina dobrze pary z potraw na bazie wołowiny, a białe wina dobrze się z owocami morza i potrawami wegetariańskimi. Jeśli nie jesteś pewien, które wino do pary z posiłkiem, zapytaj w lokalnym sklepie wina, aby otrzymać niewielką pomoc.

Jeśli planujesz gotować z winem, dokładnie zbadać swój przepis. Jeśli wymaga wytrawnego białego wina, oznacza to, że przepis nie będzie dobrze współpracować z winem, które jest słodkie. Poszukaj wina, które stwierdza, że jest suche, a unikniesz zrujnowania potencjalnie fantastycznego dania.

Dekanter może być użytecznym produktem. Jeśli nie były w stanie dostać jeden, lub jeśli nie lubisz je ze względu na czas zaangażowany w ich użyciu, pomyśl o uzyskanie aerator zamiast. Spełniają one podobne funkcje, i często są łatwiejsze w użyciu.

Nie wyjdziesz i kupić przypadki wina tylko dlatego, że podoba Ci się smak. Wiele razy gust ludzi zmienia się w czasie, co oznacza, że może nie lubisz tego konkretnego wina na zawsze. Kupując go luzem może utknąłem z dużo wina, które już nie lubisz.

Połącz pikantne potrawy ze słodkimi winami. Szczególnie przy ogniu tajskiej i indyjskiej żywności, będziesz chciał trzymać się wytrawnych białych i czerwonych win, które są słodkie. Niektóre wielkie pary to Chenin Blanc, Gewurztraminer i Riesling. Jeśli wybierzesz Riesling, spróbuj iść z niemiecką marką, ponieważ ich wyższa kwasowość nie sprawia, że słodycz wydaje się oczywista. Wina te działają jako środki czyszczące podniebienia, które pomogą Ci cieszyć się pikantnością posiłku.

Wina riesling są produkowane z białych winogron i oferują konsumentom usta pełne delikatnego, kwiatowego wina z nutami brzoskwini, miodu lub moreli. To wino par doskonale z owocami morza i kurczaka. Lub, jeśli wolisz, można służyć to delikatne wino obok asortymentu serów i deserów.

Kup swoje ulubione wino przez przypadek, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Kupując przez przypadek można zaoszczędzić setki dolarów rocznie, jeśli pić dużo jednego konkretnego wina. Jest to tylko dobry pomysł, jednak, jeśli masz pewność, że można kupić tyle wina w czasie i tak.

Wybierając kieliszek do wina, wybierz taki, który jest duży (około 20 do 22 uncji). Z tej wielkości, można obracać wino wokół bardziej swobodnie. Ponadto wybierz wino szklane, które jest jasne i cienkie z długą łodygą. Upewnij się, że szkło lekko zakrzywia się do wewnątrz u góry.

Staraj się nie zaopatrywać się w wina. Możesz być kuszony, aby wypełnić swój dom z rodzaju wina kochasz, ale co się stanie, jeśli twoje gusta się zmieni? Kup kilka butelek, ale nie idź na całość, chyba że jesteś zobowiązany do ograniczenia się do określonej marki lub typu.

Zawsze wiedz, które wina są sezonowe. Przez cały rok różne wina mogą zwiększyć popularność w zależności od święta lub sezonu. Wina portowe są tego doskonałym przykładem, ponieważ mają tendencję do wzrostu cen w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie. Kiedy znasz wina według ich pór roku, możesz je kupić poza sezonem i zaoszczędzić.

Nie kupuj wina tylko dlatego, że jest to dobry interes. Wiele osób będzie kupować wina, które są na specjalne lub mają zniżki luzem. Czy próbowałeś tego wina? Czy zrobiłeś jakieś badania? Większość z nich nie ma i dokona zakupu, który skończy się nie pijany, lub przekazywane przez gości.

Jeśli pijesz dużo wina, ważne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać je prawidłowo. Jeśli planujesz utrzymanie wina przez kilka tygodni, możesz po prostu przechowywać je w ciemnym miejscu o umiarkowanej temperaturze, takiej jak dno szafy. Jeśli jednak planujesz przechowywać go przez miesiące lub lata, musisz kupić lodówkę na wino. Na szczęście, tak długo, jak zrobić swoje badania, ten rodzaj lodówki może być bardzo przystępne z kosztem około $100 lub $200.

To może być przytłaczające, gdy po raz pierwszy zacząć uczyć się o winie. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz przygotowany. Ten artykuł pomaga dać solidne podstawy wiedzy na temat wina.

About Wszystkie podstawy wina których potrzebujesz zawarte tutaj

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly