winiarze.pl Contact RSS

Proste wskazówki które pomogą ci zrozumieć swoją listę win

Proste Wskazówki, Które Pomogą Ci Zrozumieć Swoją Listę Win

Czy czujesz się zastraszany, gdy musisz kupić wino? Czy możesz powiedzieć Merlot z Burgundii? Jeśli to wszystko cię zaskoczy, potrzebujesz trochę edukacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wspaniałych informacji, które pomogą Ci wybrać najlepsze wino.

Weź udział w tylu degustacjach wina, które można w ciągu roku. Może to być bardzo korzystne dla Ciebie, ponieważ pozwala zorientować się w niektórych nowszych win, które są na rynku. To pomoże Ci uzyskać lepsze uznanie dla wszystkich wino ma do zaoferowania.

Jeśli pić wino dla jego korzyści zdrowotne należy trzymać się czerwonych win. Czerwone wina są pełne przeciwutleniaczy i uważa się promować optymalne zdrowie serca, gdy pijesz go z umieniem, najlepiej jeden szklanka dziennie. Inne wina mogą mieć takie same korzyści w różnym stopniu, ale czerwone wino jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Zrób zwyczaj wypróbowania nowych win tak często, jak to tylko możliwe. Będziesz miał największe szanse na znalezienie wina, które odpowiada Twoim gustom, jeśli poświęcisz czas na eksperymentowanie z nimi. Każdy ma inne gusta, więc tylko dlatego, że wino mówi się, że jest doskonały, nie oznacza, że będziesz cieszyć się nim, więc wyjść i spróbować.

Jeśli masz ostki lub owoce morza, trzymać się białego wina. Białe wino jest lżejsze i ma wyższy poziom kwasowości, więc najlepiej jest mieć to podczas jedzenia lżejszych pokarmów. Owoce morza jest idealnym połączeniem z białym winem, i pomoże zmaksymalizować uczucie, że masz.

Jeśli kupisz zapakowane wino, można filtrować to w ładne szkło dekanter poprawić sposób, że wygląda. Jest to świetny trick, który można użyć, jeśli masz do obsługi znajomych na imprezie lub kolacji. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, dając jednocześnie elegancki obraz.

Przy zakupie wina na kolację dziś wieczorem, upewnij się, aby zapytać w sklepie, czy wino jest gotowe do picia. Niektóre wina muszą się starzeć, aby ich prawdziwy smak wyszedł. Może to oznaczać miesiące lub nawet lata powinny minąć, zanim butelka jest cieszył. Pytając, czy wino jest gotowe do picia, masz większą szansę na wyjście z butelką, którą będziesz cieszyć.

Jeśli wyruszasz na próby nowych win, lepiej jest dostać eksperymentalną butelkę w całej sprawie. Biorąc pod uwagę szeroką gamę win i stylów tam, pojedyncze butelki edukacyjne są świetnym pomysłem, gdy pije coś nowego po raz pierwszy. Jeśli lubisz smak, przejdź do pół-przypadku.

Jeśli masz piwnicę z winami i potrzebujesz butelki na imprezę specjalną okazję, nie Przynieś go na górę do dnia imprezy. Wino musi być wychowanych w dniu imprezy w celu osiągnięcia temperatury pokojowej. Ale, przynosząc go do wkrótce może zrujnować wino.

Jeśli planujesz gotować z winem, dokładnie zbadać swój przepis. Jeśli wymaga wytrawnego białego wina, oznacza to, że przepis nie będzie dobrze współpracować z winem, które jest słodkie. Poszukaj wina, które stwierdza, że jest suche, a unikniesz zrujnowania potencjalnie fantastycznego dania.

Poszukaj forów internetowych osób o podobnych miłościach do wina. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w obszarze, który nie ma degustacje i kluby. Ważne jest, aby znaleźć głos wśród przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Następnie możesz dowiedzieć się o nowych winach, aby spróbować podzielić się opiniami na temat nowych par i nie tylko.

Zamiast wyrzucać swoje ostatnie kawałki wina, rozważ zapisanie go na marynatę na kolację następnej nocy. Weź wino, dodać trochę przyprawy i umieścić go w misce. Dodaj swój ulubiony kawałek mięsa do miski i niech siedzieć przez kilka godzin lub nawet na noc. To doda pyszny smak do następnej nocy posiłek!

Wierzcie lub nie, szkło wybrać do picia wina z może mieć duży wpływ na doświadczenie picia. Chcesz szklankę, której miseczka jest okrągła, aby aromat mógł się rozwinąć. Ponadto, górna powinna stożek do wewnątrz; zapobiega to wydostaniu się jego istoty.

Jeśli trzeba znaleźć wino na ważną okazję, takie jak ślub, najlepiej jest mieć małą imprezę degustacji wina wcześniej. Poproś niektórych Gości i spróbować różnych win. Daj im duży wybór do wyboru i nie wahaj się zaoferować różne opcje na rzeczywiste wydarzenie.

Powinieneś mieć pewne jasne cele na uwadze podczas zakupów wina. Ustal budżet i zrób listę różnych okazji, na które będziesz potrzebować wina. Zakupy wina mogą być dużo zabawy, ale nie daj się ponieść entuzjastycznie sprzedawcy, który prezentuje swoje wina, które nie będą miały do użytku.

Jeśli lubisz przechowywać wina w domu, rozważ zainwestowanie w małą chłodziarkę do wina. Chłodziarki do wina mają na celu utrzymanie temperatury butelek około pięćdziesięciu pięciu stopni, co jest uważane za idealną temperaturę dla wina. Są stosunkowo małe, niedrogie, a nawet mogą dodać dekoracyjny akcent do kuchni, jadalni lub salonu.

Przed odwiedzeniem ulubionej restauracji i mulling nad którym wino wybrać, sprawdź ich stronie internetowej. Większość znakomitych lokali gastronomicznych opublikuje swoją listę win na stronie, pozostawiając ci dużo czasu na zbadanie możliwości. Zastanów się nad swoim entrée z wyprzedzeniem i zbadaj wino, które najlepiej je uzupełni.

Ponieważ teraz zdobyliście doskonałą wiedzę na temat wina, powinniście czuć się bardziej pewni angażowania się w kontakty z innymi na ten temat. Następnym razem, gdy pójdziesz na zakupy, zabierz ten artykuł razem ze sobą. To może dać coś do odniesienia, patrząc na tony butelek wina. Uzbrojony w te informacje, będziesz w stanie dokonać wielkiego wyboru.

About Proste wskazówki które pomogą ci zrozumieć swoją listę win

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly