winiarze.pl Contact RSS

Porady ekspertów na temat dokonywania właściwych wyborów wina

Porady Ekspertów Na Temat Dokonywania Właściwych Wyborów Wina

Ostatnim słowem na temat wina jest wiedza. Kiedy masz na myśli odpowiednie pomysły, możesz cieszyć się winem ze wszystkimi osobami wokół ciebie. Aby dotrzeć do tej wiedzy, należy przeczytać ten artykuł w całości. Eksperci dostarczyli Ci świetnych wskazówek i wskazówek, aby zamienić wino w swoją najnowszą miłość.

Nie martw się o próbuje zidentyfikować wszystkie smaki w wino, które są degustacja. Niektórzy ludzie mają naturalne powinowactwo do tego, podczas gdy inni nie. Staraj się skupić zamiast tego, ile alkoholu jest w produkcie, a także jaki rodzaj owoców mogą być zawarte. Z biegiem czasu, prawdopodobnie będzie w stanie uzyskać dobre samopoczucie dla tych elementów.

Dobrą wskazówką, jeśli jesteś zainteresowany piciem wina jest upewnienie się, że podajesz swoje wino z dobrego kieliszka. Nie chcesz służyć swoim gościom wina z czegoś głupiego i zawstydzić się Dobry kieliszek do wina powinien być duży, mieć cienkie szkło i długą łodygę.

Kiedy jesteś w restauracji, nie czuj się zbyt nieśmiały o zamawianiu wina, które nie jest najdroższe. Sommelierzy wybierają świetne wina do restauracji, dla których pracują, co oznacza, że tańsze wybory powinny smakować tak dobrze, jak te, które kosztują sporo.

Podczas wizyty w winnicy, należy zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Wypracuj budżet, który będziesz trzymać podczas wizyty, i połóż, aby zabrać ze sobą wyznaczonego kierowcę. Przygotuj się na kilka pytań z wyprzedzeniem i przygotuj się na wyartykułowanie swoich preferencji w winie.

Przechowywać czasopismo tylko dla wina. Najprostszym sposobem, aby śledzić wina, które lubisz i te, które nie lubisz, to zachować ich listę. Można również dołączyć żywności, które pili je tak, że można powtórzyć doświadczenie, jeśli chcesz.

Pamiętaj, że sklepy z winami mogą się różnić tak samo jak same wina. Każdy z nich ma inny zestaw priorytetów, listę produktów i strukturę cenową. Jeśli jesteś bardzo nowy w winie i ustawienie stóp w miejscu, gdzie najtańsza butelka jest 60 dolarów, należy szukać niższej klasy sklep, gdzie można odkryć swoje podniebienie i ulubione marki.

Dobrą wskazówką przy zakupie wina w supermarkecie jest wiedzieć, jak wybrać odpowiednie wino. W alejce wina, często znajdziesz wiele ogromnych dzbanków wina. Ten rodzaj wina nie jest bardzo dobry, więc będziemy chcieli, aby przekroczyć wszystkie te z listy.

Spróbuj mieć trochę merlot ze stekiem. Tłuszczu i umami smaki znalezione w stek, zwłaszcza średnio-rzadkie lub rzadsze, potrzebują kwasowości, aby przeciąć ich profil smakowy. Czerwone wino jest już popularnym parowaniem mięsa. Cięższa kwasowość i owoce merlot może naprawdę ożywić swoje danie stek.

Jeśli jesteś w restauracji, gdzie ceny wina są skandaliczne, nie wstydźcie się zamówić piwo. Czasami, Restauracje będą Jack swoje ceny wiedząc, że klient zbliża się pić wino i będzie go kupić tak. To może pomóc zaoszczędzić sporo pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Szukasz najlepszej wartości dla Twojego wina? Eksperci wina twierdzą, że można uzyskać najlepsze oferty z wina, które pochodzi z Chile, takich jak Sauvignon Blanc i Cabernet sauvignon. Jednak nie należy liczyć wina z innych krajów, takich jak Argentyna, RPA i Nowej Zelandii, ponieważ można również znaleźć dobre wartości w tych miejscach.

Jeśli owoce morza są w menu na kolację, zdecydować się na białe wino. Przekonasz się, że ładnie uzupełnia kuchnię, czy podawane w szklance lub plusk w sosie. Wydobywa smak morza. Z drugiej strony, owoce morza wzmacniają smak białego wina. Zdecydowanie win-win parowanie!

Wybierając czerwone wino, musisz dać winu szansę na oddychanie po otwarciu. Daje to wino więcej czasu na interakcję z tlenem w powietrzu. Jeśli jesteś wciśnięty na czas, wlać wino przez na aerator i do dekantera tak, że oddycha prawidłowo pierwszy.

Picie białego wina schłodzonego daje najlepszy smak. Białe wina nigdy nie powinny być podawane w temperaturze pokojowej. Najlepszym sposobem na schłodzenie białego wina jest umieszczenie go w lodówce na około dwie godziny przed wypiciem. Jeśli chcesz pić wcześniej, spróbuj umieścić go w wiadrze z lodem i wodą, a ostygnie w pół godziny.

Jeśli chcesz podawać doskonałe wino na specjalne okazje podczas wycieczki do restauracji, rozważ zasady restauracji BYOB. Ze względu na słabe spowolnienie gospodarcze, większość restauracji pozwala przywieźć własne wino i płacić tylko za korkociąg. Pozwala to na przyniesienie bardziej przystępnego cenowo lub specjalistycznego wina, którego restauracja nie oferuje.

Czy musisz umieścić swoje wino w dekanterze? Nie od razu. Picie z dużej szklanki pozwala wino uzyskać powietrze, którego potrzebuje podczas picia. Gdy wino ma zbyt duży kontakt z powietrzem, owoce zostaną utracone. Unikaj dekantera i po prostu ciesz się całą butelką!

Kiedy kiedykolwiek kupujesz wino, poszukaj najciemniejszych butelek. Większość ludzi zaniedbuje, aby wziąć pod uwagę szkodliwy wpływ światła może mieć na psucie wina i zmiany smaku. Jeśli nie znajdziesz tego, czego szukasz w ciemnej butelce, upewnij się, że jest gdzieś tam, gdzie światło nie może do niego dotrzeć.

Nie napełniaj kieliszków do wina więcej niż w połowie drogi. Każdy, kto jest zainteresowany degustacją wina w pełni może chcieć wirować z nim w szklance. Kiedy już wylał zbyt wiele, wirowanie może być chore, a nawet prowadzić do niektórych niechlujny wycieki i plamy! Punkt w połowie drogi jest właściwym znakiem, aby uderzyć z tego powodu.

Kochasz wino jeszcze bardziej z tą wiedzą w umyśle? Chcesz wyjść i zdobyć doświadczenie wina, na które zasługujesz? Oczywiście, że tak, a ten artykuł pomoże. Miej tu na uwadze pomysły, gdy wyruszasz w świat wina i odkrywasz wszystkie dostępne opcje.

About Porady ekspertów na temat dokonywania właściwych wyborów wina

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly