winiarze.pl Contact RSS

Odpowiednie porady na temat wina którego możesz nie znać

Odpowiednie Porady Na Temat Wina, Którego Możesz Nie Znać

Jesteś na ucztę, miłośnicy wina! W nim odkryjesz wskazówki i wskazówki, które sprawią, że będziesz ekspertem, jeśli chodzi o ten temat. Kiedy zdobędziesz więcej zrozumienia tego tematu, będziesz miał więcej uznania dla wina. Aby rozpocząć swoją podróż do zostania koneserem, czytaj dalej.

Upewnij się, że pijesz co najmniej jedną szklankę wina dziennie z jednym z posiłków, które masz. Wino jest świetne w pomaganiu z sercem, zwłaszcza czerwone wino. Nie pij zbyt wiele jednak, jak nadmiar wina może spowodować, że czujesz się wycieńczony i może zaszkodzić zdrowiu.

Staraj się nie tylko pić najlepsze wino, które można znaleźć w każdej chwili. Czasami można zauważyć, że niektóre z najlepszych win degustacji są średniej klasy, a nie crème upraw. Poznaj wszystkie rodzaje wina i wypróbuj je z różnymi posiłkami, aby określić swoje ulubione.

Rozważ zakup wina z mniej znanego regionu świata. Podczas gdy wszyscy grawituje w kierunku win z Francji lub Kalifornii, istnieją wielkie odmiany można znaleźć najbardziej wszędzie! Można znaleźć piękne czerwone wino w Północnej Karolinie lub nigdy nie słyszał winnicy w Australii. Spróbuj kilka i ciesz się różnorodnością, które przynoszą do twojego stołu.

Weź ślepy test smaku kilku win. Ocenić je na smak, zapach i śmiałość. Ignoruj najbardziej poszukiwanych cech, takich jak cena lub regionu winiarni. Degustacja ślepo to świetny sposób, aby uzyskać uczciwą opinię na temat samego wina, bez uzyskiwania oszukany przez hype, że czasami przechodzi w niektórych odmian.

Kup butelki Magnum w sklepie, które są nieco większe, co daje najlepszy huk za złotówkę. Wina te będą zazwyczaj działać za około 10 lub 15 dolarów, i będzie trwać trochę dłużej w cenie. Jest to świetny sposób, aby zmaksymalizować wartość pieniężną wina, jeśli pijesz często.

Miły Pinot Noir to wspaniałe wino do wykorzystania podczas kolacji. To wino bardzo łatwo łączy się z różnymi potrawami i dodatkami, i nie jest zbyt odważne ani słodkie. Jest to również rodzaj wina, że wiele osób zna, co oznacza, że goście są bardziej prawdopodobne, aby cieszyć się nim.

Nie bądź snob wina, jeśli chodzi o nowe wina. Możesz włączyć nos do białego wina, gdy jest oferowany do Ciebie, tylko dlatego, że miał jeden lub dwa złe okulary po raz pierwszy wokół. Nie wszystkie wina są równe. W całym tęczowym winie znajdziesz wina, które zasmakują Państwa smaku.

Przy zamawianiu wina w restauracji, nie należy wydawać zbyt długo patrząc na listę. Jeśli masz Diner z kimś, kto wie dużo o winie, będą zakładać, że nie znasz win można zobaczyć w menu. Najlepiej wybrać w ciągu dziesięciu minut.

Należy uważnie udzielać porad dotyczących wina. Każdy renomowany ekspert wina łatwo przyznaje się do omylności. Pamiętaj, że żadna z dwóch osób nie ma dokładnie takich samych gustów, niezależnie od wiedzy fachowej - lub ich braku. Dlatego ważne jest, aby wziąć ekspertów z przymrużeniem oka.

Jeśli często znajdziesz się zakłopotany, gdy odwiedzasz sklep z winami, rozważ zakup aplikacji na smartfon. Te aplikacje są na ogół niedrogie, i mogą dostarczyć cennych informacji, takich jak opinie różnych win lub parowania pomysłów na niektóre potrawy. Są one bardzo przyjazne dla użytkownika, i zawsze będziesz mieć informacje, których potrzebujesz pod ręką po zakupie aplikacji.

Stemware jest ważne, aby wykorzystać podczas serwowania wina dla gości. Użyj czystych okularów, aby upewnić się, że goście mogą naprawdę docenić kolor i smak wina, które serwujesz. Jeśli kieliszki do wina są stare lub rozdrobnione kupić nowe.

Pamiętaj, aby szukać spokojnej i spokojnej okolicy podczas degustacji wina. Degustacja wina w hałaśliwym lub uciążliwym otoczeniu nie pozwoli Ci docenić wszystkiego, co ma do zaoferowania wino. Nie bądź w miejscach o ciężkim świetle i dźwięku, ponieważ mogą one odwrócić uwagę od degustacji wina.

Jeśli masz mniejszą przestrzeń, można utworzyć piwnicę wina w rodzaju w pustej szafie. Umieść Stojaki w szafie do przechowywania butelek na, i starają się utrzymać drzwi zamknięte często, aby zapobiec przedostaniu się światła. Szafa będzie na ogół mieć dość stałą temperaturę, co czyni go idealnym do przechowywania wina.

Wina, które mają zakrętki mogą być tak samo dobre jak tradycyjne butelki. Wiele dobrej jakości odmian są wykonane z zakrętek. Pomogły one wino pozostać czystsze niż korek. Mniej powietrza dostaje się do win, a na pewno mniej korka unosi się w butelce. Istnieją nawet kraje, które używają nakrętki częściej niż korki.

Idź do degustacji win. Jest to świetny sposób, aby odkryć wina, które pokochasz bez zakupu całej butelki, aby zobaczyć, jak bardzo Ci się spodoba. Wiele razy winiarni i winiarni oferują degustację wina w ramach ich wycieczki. Winiarnie są doskonałym miejscem na wakacje, a można zabrać do domu butelkę z pamiątkami.

Kiedy po raz pierwszy dostajesz kieliszek wina, spójrz na jego kolor. To powie ci wszystko o tym, co wino będzie smakować. Starzejące się białe wino staje się ciemniejsze i silniejsze. Starzejące się czerwone wino faktycznie zanika w kolorze. To, w jaki sposób wino zostało postarzane i które winogrona zostały użyte, wpłynie również na kolor.

Zawsze wiedz, które wina są sezonowe. Przez cały rok różne wina mogą zwiększyć popularność w zależności od święta lub sezonu. Wina portowe są tego doskonałym przykładem, ponieważ mają tendencję do wzrostu cen w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie. Kiedy znasz wina według ich pór roku, możesz je kupić poza sezonem i zaoszczędzić.

Od Ameryki Południowej po Rpa, Włochy, Francję i Kalifornię po Ontario, wino jest prawie wszędzie. Skorzystaj z informacji z tego artykułu, aby zwiększyć swoje doświadczenie wina. Następnie możesz cieszyć się szkłem po szkle z ufnością.

About Odpowiednie porady na temat wina którego możesz nie znać

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly