winiarze.pl Contact RSS

Mylić przez wina przeczytaj to teraz

Mylić Przez Wina? Przeczytaj To Teraz!

Ludzie na całym świecie jak wino. Może jesteś wśród wielu, którzy lubią pić wino. Przed podniesieniu szkła, jednak trzeba zdobyć pewną konkretną wiedzę. Ten artykuł daje wskazówki, które pomogą Ci lepiej pić wino doświadczenie.

Nie kupuj dużych ilości wina, które lubisz. Twoje preferencje zmienią się szybko, gdy odkryjesz nowe wina i możesz żałować, że wydasz pieniądze na wino, które w końcu uznasz za przeciętne. Kupuj małe ilości i staraj się nowe wina, aby poszerzyć swoje horyzonty.

Poszukaj dobrego wina, porównując oceny. Wina, które mają nawet najbardziej skromne z następujących powinny być oceniane. Możesz łatwo znaleźć wina, oceniając online i zwykle w sklepach monopolowych, jak również. Im wyższa ocena, tym lepsze wino powinno być zarówno pod względem jakości, jak i smaku.

Jeśli jesteś nowy w degustacji wina, powinieneś wiedzieć, że prawdziwi koneserowie rzeczywiście pluć wino po degustacji. Plucie winem jest najlepszym sposobem, aby uniknąć obezwładniania kubków smakowych, dzięki czemu można zachować degustację innych win. Weź mały łyk wina, odczekaj kilka sekund, aby poczuć wszystkie jego różne smaki i opluć go.

Zachowaj dziennik wina. Zapisz nazwy win, które smakujesz i co o nich myślisz. Z biegiem czasu, to rozwinie się w wielkim zasobem dla Ciebie. Miło jest również spojrzeć wstecz i zobaczyć, skąd pochodzisz i w jakim kierunku zmierzasz, jeśli chodzi o twoje preferencje dotyczące wina.

Budowanie relacji z sprzedawcą lub właścicielem sklepu z winami. Nie bój się otrzymywać od nich zaleceń. Chociaż może się trochę, że nie są fantastyczne, zwykle można znaleźć niektóre, które są pasjonatami wina. Mogą również osobiście polecić pewne rodzaje. Zapoznanie się z tymi osobami może również pomóc im poznać Twoje preferencje.

Nie ograniczaj się do krajów, które są znane z eksportu win, takich jak Hiszpania czy Francja. W rzeczywistości, niektóre z najlepszych win na rynku są z Argentyny lub z Nowej Zelandii. Nie należy tworzyć opinii kraju po degustacji tylko kilka różnych win.

Wierzcie lub nie, szkło wybrać do picia wina z może mieć duży wpływ na doświadczenie picia. Chcesz szklankę, której miseczka jest okrągła, aby aromat mógł się rozwinąć. Ponadto, górna powinna stożek do wewnątrz; zapobiega to wydostaniu się jego istoty.

O wiele łatwiej będzie porozmawiać o winie z innymi koneserami, jeśli opanujesz ich słownictwo. Istnieją konkretne słowa używane do opisywania smaków i kolorów. Należy również zapoznać się z różnymi regionami i winnicami. Niech ekspert wyjaśni Ci te terminy i zaprezentuj Ci wybór win, aby zilustrować różne przykłady.

Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj wina, lubisz, to byłby dobry pomysł, aby udać się do degustacji wina. To daje możliwość skosztowania wielu różnych win bez konieczności wydawania dużo pieniędzy na całych butelkach może nie lubisz.

Dobrą wskazówką, jeśli kupujesz wino ze sklepu spożywczego, jest upewnienie się, że otrzymasz świeżą butelkę. Jak cokolwiek w supermarkecie, wszystkie stare rzeczy zostaje zepchnięty do przodu, więc może trzeba kopać nieco głębiej, aby znaleźć najnowszą butelkę wina chcesz.

Jeśli masz mniejszą przestrzeń, można utworzyć piwnicę wina w rodzaju w pustej szafie. Umieść Stojaki w szafie do przechowywania butelek na, i starają się utrzymać drzwi zamknięte często, aby zapobiec przedostaniu się światła. Szafa będzie na ogół mieć dość stałą temperaturę, co czyni go idealnym do przechowywania wina.

Po otwarciu butelki wina, może skończyć się utratą korka na górze (zwłaszcza jeśli pop korka). Nadal możesz zapisać butelkę, używając folii przylegającej i gumki, aby utrzymać wierzch uszczelniony. Powstrzymać się od picia wina, jeśli zostało przez ponad jeden lub dwa dni.

Skorzystaj z rad krytyków wina z przymrużeniem oka, ponieważ możesz mieć zupełnie inne smaki niż oni. Wiele osób polega na krytyków, aby dać im porady na temat tego, co wina wybrać, ale w końcu rozczarowany. Zrób to tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że ty i krytyk mają bardzo podobne podniebienia.

Poznaj urzędników winiarskich i stewardów w swoich ulubionych sklepach lub restauracjach. Poznanie ich może prowadzić do oszczędności i zaawansowanej znajomości nowych produktów.

Nie wahaj się eksperymentować z winem i paringi żywności. Eksperci mają wiele zaleceń, aby podzielić się, jeśli chodzi o serwowania wina z posiłkiem, ale pamiętaj, że nie może dzielić się uznaniem dla pewnego wina. Najlepiej spróbować różnych rzeczy dla siebie i być może dać swoim Gościom wybór między różnymi winami.

Kiedy polujesz na magiczną butelkę doskonałego wina, pamiętaj o okazji, którą serwujesz i jedzeniu, które będzie mu towarzyszyć. Istnieją różne butelki, które dobrze współpracują z niektórymi produktami spożywczymi, podczas gdy inne nie zgadzają się. Wybór wina powinien być przyjazny dla żywności, aby zagwarantować maksymalną przyjemność.

Spróbuj wina przed zakupem, jeśli możesz. Zaufaj swojemu osobistemu gustowi, ponieważ w końcu to się liczy. Możesz w końcu kupić wino, które inni lubią, ale nie. Istnieje kilka sklepów z winami, które mają bary degustacyjne, gdzie można skosztować win. Jeśli twój sklep tego nie ma, spróbuj kupić jedną butelkę przed zakupem, aby upewnić się, że ci się podoba.

Wino jest uwielbiany na całym świecie. Być może jesteś wśród tej liczby. Aby naprawdę cieszyć się kieliszek wina, to pomaga dowiedzieć się więcej na ten temat. Wskazówki z tego artykułu to dopiero początek.

About Mylić przez wina przeczytaj to teraz

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly