winiarze.pl Contact RSS

Główne wskazówki dotyczące wina które pomogą ci dokonywać mądrzejszych wyborów

Główne Wskazówki Dotyczące Wina, Które Pomogą Ci Dokonywać Mądrzejszych Wyborów

Czy uważasz, że wino myli cię? Czy czujesz, że wszystko, co wiesz o tym jest to, że jest wykonana z winogron? Jeśli chcesz dowiedzieć się wszystkiego, co możesz o winie, ten artykuł ma wiele informacji dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o wielkim świecie wina.

Przeczytaj wszystko, co możesz dostać w swoje ręce w odniesieniu do wina. Nie tylko są dostępne książki, ale Internet jest wielkim zasobem, jak również. Sprawdź blogi i opinie. Nowe są wyjeżdżające przez cały czas, i mogą być bardzo cenne, pomagając wybrać wino, które mogą cieszyć.

Dobrą wskazówką, jeśli chcesz dostać więcej do wina jest dojście do własnych wniosków. Każdy jest krytykiem w tych dniach i wino nie jest wyjątkiem. Jeśli jesteś po prostu ślepo po tak zwanej porady eksperta, chcesz robić sobie przysługę. Zamiast tego spróbuj dowiedzieć się, co lubisz na własną rękę.

Dobrym Wskazówka, jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się więcej o winie jest po prostu zrobić swoją pracę domową na nich. Czy jak najwięcej czytania, jak można o winie i przemyśle, a zanim się o tym wiesz, będziesz najbardziej kompetentny człowiek o winie wśród wszystkich swoich przyjaciół.

Możesz znaleźć wiele informacji na temat wszystkich aspektów wina online. Nie myśl dwa razy o drukowaniu tych stron i zabieraniu ich ze sobą jako punkt odniesienia. Zapytaj o opinie pracowników, porównaj notatki i nie zabieraj do domu złej butelki z powodu braku wiedzy.

Skorzystaj z rad krytyków wina z przymrużeniem oka, ponieważ możesz mieć zupełnie inne smaki niż oni. Wiele osób polega na krytyków, aby dać im porady na temat tego, co wina wybrać, ale w końcu rozczarowany. Zrób to tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że ty i krytyk mają bardzo podobne podniebienia.

Jeśli zdecydowałeś się podawać białe wino przy następnym zebraniu, upewnij się, że przechowujesz go tylko w lodówce na kilka godzin przed podaniem czasu. Przechowywanie białego wina w lodówce zbyt długo (kilka dni) może wpływać na sposób wina smakuje, jak również aromat.

Nie przejmuj się, aby uzyskać drogie wino, jeśli gotujesz z nim. Większość zawartości alkoholu w winie gotuje się podczas tworzenia potrawy, a pozostałe składniki dodadzą smaku niezależnie od wybranego wina. Zapisz drogie rzeczy do picia oddzielnie, gdy usiąść do posiłku.

Otwórz czerwone wino i zostaw je na kilka godzin, zanim podasz je. Pozwala to na wydłużenie tlenu i niektórych oparów, a zajmuje to tylko kilka minut. Tlen pomaga aktywować wszystkie składniki wina, co przyniesie znacznie bardziej smaczny smak.

Jeśli chcesz zapisać wino na inny dzień, zakorekć go i trzymać go w lodówce. Chłód w lodówce pomoże spowolnić wszystkie zmiany chemiczne zachodzące w winie. Najlepiej, jeśli możesz zakończyć to wino w ciągu jednego dnia, w przeciwnym razie może się okazać, że smakuje zupełnie inaczej niż wtedy, gdy go odkorkowałeś.

Spróbuj wziąć udział w zajęciach z winem lub seminarium, aby dowiedzieć się więcej o historii wina. Picie wina jest praktykowane przez ludzi od tysięcy lat. Klasa może dać ci pewne tło na temat tej bogatej historii. Znajomość różnych rodzajów wina i skąd pochodzą, pomaga w zrozumieniu.

Zawsze wiedz, które wina są sezonowe. Przez cały rok różne wina mogą zwiększyć popularność w zależności od święta lub sezonu. Wina portowe są tego doskonałym przykładem, ponieważ mają tendencję do wzrostu cen w tygodniach poprzedzających Boże Narodzenie. Kiedy znasz wina według ich pór roku, możesz je kupić poza sezonem i zaoszczędzić.

Kiedy znajdziesz butelkę wina, która naprawdę trafia na miejsce, odłóż całą sprawę za nieco wyższą cenę, a zaoszczędzisz pieniądze na dłuższą metę. Przypadek jest zwykle 12 butelek w tym samym wieku i smaku. Koszt netto pojedynczego przypadku jest znacznie niższy niż 12 pojedynczych butelek w większości lokali.

To po prostu ma sens, aby wziąć wszystkie porady i opinie od wina "ekspertów" z przymrużeniem oka. Żaden ekspert na świecie nie wie wszystkiego, co trzeba wiedzieć o winie, a prawdziwi eksperci przyznają tyle. Zrozum, że wiele o winie, które wybierzesz, będzie osobiste.

Szukając inspiracji do parowania, pomyśl o winach jako o czymś w rodzaju przyprawy. Jeśli niektóre pokarmy mogą być wzbogacone o pieprz, wtedy można uzyskać czerwone wino o pieprzowym smaku. Jeśli coś wymaga trochę masła lub cytryny, poszukaj wina, które ma jeden z tych podtekstów. W ten sposób na pewno prawidłowo połączysz wino z jedzeniem.

Jeśli pijesz dużo wina, ważne jest, aby wiedzieć, jak przechowywać je prawidłowo. Jeśli planujesz utrzymanie wina przez kilka tygodni, możesz po prostu przechowywać je w ciemnym miejscu o umiarkowanej temperaturze, takiej jak dno szafy. Jeśli jednak planujesz przechowywać go przez miesiące lub lata, musisz kupić lodówkę na wino. Na szczęście, tak długo, jak zrobić swoje badania, ten rodzaj lodówki może być bardzo przystępne z kosztem około $100 lub $200.

Pamiętaj o znaczeniu przechowywania przy zakupie dobrego wina. Najlepiej zachować zimną krew i utrzymać w stałej temperaturze, aby zachować smak. Ponadto, zawsze przechowywać butelki z dala na boku, tak aby korek nie wyschnie. Jeśli tak się stanie, może się oderwać podczas wyjmowania i wpaść do butelki.

Czy jesteś gotowy, aby zmierzyć się ze światem wina? Czy czujesz się pewnie w swojej wiedzy na temat wina? Ten artykuł dał Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Weź tę wiedzę i przekształcić ją w działanie, dzięki czemu można skorzystać z tej porady i przekształcić przyjemność wina w prawdziwą formę sztuki.

About Główne wskazówki dotyczące wina które pomogą ci dokonywać mądrzejszych wyborów

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly