winiarze.pl Contact RSS

Doskonałe wskazówki dotyczące wyboru idealnej butelki wina

Doskonałe Wskazówki Dotyczące Wyboru Idealnej Butelki Wina

Czy kiedykolwiek byłeś w restauracji z zamiarem zakupu kieliszka wina, tylko po to, aby otrzymać spoiwo pełne selekcji do wyboru? Cóż, to takie czasy, w których wiedza o winie może przejść długą drogę. Czytaj dalej i dowiedz się cennych informacji na temat wina.

Staraj się nie tylko pić najlepsze wino, które można znaleźć w każdej chwili. Czasami można zauważyć, że niektóre z najlepszych win degustacji są średniej klasy, a nie crème upraw. Poznaj wszystkie rodzaje wina i wypróbuj je z różnymi posiłkami, aby określić swoje ulubione.

Unikaj nadmiernego chłodzenia białych win. Wielu pijących wino będzie kupić butelkę ich ulubiony biały i wrócić do domu, aby pop to w lodówce. Podczas chłodzenia białych jest ważne, zbyt dużo zimna zmniejszy smaki w winie; Czasami najważniejsze. Docelowa temperatura wokół 60 stopni do 68 stopni, aby osiągnąć doskonały smak.

Znajdź kogoś, kto lubi wino. Może to być pracownik w sklepie, do którego często chodzisz, bloger lub krytyk online, którego opinię szanujesz. Ta osoba może pomóc dowiedzieć się, co spróbować dalej, zwłaszcza jeśli utkniesz w koleinie po prostu pić to samo w kółko.

Dobry koniuszek podczas trudny wobec badanie wino jest wobec znaleźć pewien krytyk albo ekspert ów ma pewien podobny podniebienia wobec ty. Każdy gust jest inny i obejmuje krytyków. Spróbuj znaleźć krytyk, który lubi podobne wina i będziesz zaskoczony z wszystkich nowych win, które zostaną wprowadzone do.

Pomysł, że białe wino musi być schłodzone jest po prostu mitem. Tekstury różnią się w zależności od białego wina, więc mogą lepiej smakować, gdy podawane są w różnych temperaturach. Chardonnay i pinot gris to dwa wina, które korzystają z ciepłych, podczas gdy sauvignon blanc najlepiej nadaje się do schłodzonego.

Należy uważnie udzielać porad dotyczących wina. Każdy renomowany ekspert wina łatwo przyznaje się do omylności. Pamiętaj, że żadna z dwóch osób nie ma dokładnie takich samych gustów, niezależnie od wiedzy fachowej - lub ich braku. Dlatego ważne jest, aby wziąć ekspertów z przymrużeniem oka.

Znajdź kogoś, kto pomoże Ci zidentyfikować wina do wypróbowania. Może to być albo kupiec, który zdobywa zaufanie poprzez dobre rekomendacje, lub ekspert wina, który wydaje się mieć podniebienie blisko własnego. Ich pomysły mogą cię próbować nowych win bez przypadkowego wybierania butelek.

Podczas degustacji wina, należy unikać zakłóceń jak najwięcej. Należy pamiętać, że obecność silnego zapachu w pomieszczeniu może mieć wpływ na to, jak postrzegasz aromat wina, które degustujesz. Temperatura pomieszczenia i butelki, którą degustujesz, wpłynie również na Twoje wrażenia.

Jeśli masz mniejszą przestrzeń, można utworzyć piwnicę wina w rodzaju w pustej szafie. Umieść Stojaki w szafie do przechowywania butelek na, i starają się utrzymać drzwi zamknięte często, aby zapobiec przedostaniu się światła. Szafa będzie na ogół mieć dość stałą temperaturę, co czyni go idealnym do przechowywania wina.

Wina, które mają zakrętki mogą być tak samo dobre jak tradycyjne butelki. Wiele dobrej jakości odmian są wykonane z zakrętek. Pomogły one wino pozostać czystsze niż korek. Mniej powietrza dostaje się do win, a na pewno mniej korka unosi się w butelce. Istnieją nawet kraje, które używają nakrętki częściej niż korki.

Jedz makaron i kurczaka z białym winem. Białe wino wyrusze z tych smaków najlepiej. To dlatego, że białe wino ma tendencję do lżejszego smaku niż czerwone wino, i nie będzie pokonać smak wielkiego fettucini Alfredo lub kurczaka z grilla. Eksperymentuj z różnymi białymi winami, aby zobaczyć, które lubisz najlepiej.

To może być o wiele bardziej ekonomiczne, aby zamówić całą butelkę wina podczas posiłku z przyjaciółmi. Sześć szklanek jest mniej więcej tyle samo, co jedna butelka, więc podziel się. Zaoszczędzisz pieniądze i wszystko będzie próbowało czegoś nowego.

Nigdy nie wahaj się doradzić sommelierowi o limitach wydatków. Wiele osób uważa, że jest to niewłaściwe lub żenujące, ale on lub ona jest rzeczywiście dobrze zorientowani w procesie selekcji w oparciu o cenę. Pozwól trochę swobody w zaleceniu, ale nie rozbij banku nad nieistniejącą normą społeczną.

Jeśli chcesz zapisać wino na inny dzień, zakorekć go i trzymać go w lodówce. Chłód w lodówce pomoże spowolnić wszystkie zmiany chemiczne zachodzące w winie. Najlepiej, jeśli możesz zakończyć to wino w ciągu jednego dnia, w przeciwnym razie może się okazać, że smakuje zupełnie inaczej niż wtedy, gdy go odkorkowałeś.

Podczas gdy wiele osób uważa, że mała szklanka jest najlepsza dla wina, prawda jest większa, tym lepiej. Ułatwi to wąchanie i wirowanie wina. Cyna i jasne okulary są również wspaniałe wybory. Aby zakończyć szkło, wybierz ładny długi łodygi, który jest łatwo obsługiwane podczas picia.

Kiedy kupujesz kieliszki do wina, spróbuj dostać te najtańsze. Oznacza to, że można je złamać, nie martwiąc się o koszty wymiany. Idź do lokalnego domu towarowego za dobrą ofertę. Nie będzie to wielka sprawa, aby zastąpić je, ponieważ pękną, ponieważ nie wydać dużo pieniędzy na nich.

Dobrą wskazówką podczas picia wina w każdej restauracji jest sprawdzenie, czy właściciel restauracji ma pasję do wina z określonego regionu. Może to prowadzić do wszelkiego rodzaju wspaniałych win, że wiele innych miejsc po prostu nie nosić lub opieki.

Jak teraz wiesz, istnieje wiele informacji do czynienia, jeśli chodzi o wino. Jednak, gdy masz odpowiednie informacje i umieścić w trochę wysiłku, można być ekspertem wina w krótkim czasie. Po prostu upewnij się, aby cieszyć się edukacją wina, jak to ma być zabawa!

About Doskonałe wskazówki dotyczące wyboru idealnej butelki wina

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly