winiarze.pl Contact RSS

Doskonałe wskazówki dotyczące dokonywania specjalistycznych wyborów win

Doskonałe Wskazówki Dotyczące Dokonywania Specjalistycznych Wyborów Win

Jeśli chodzi o wino, pewnie wiesz, że powinno po prostu smakować dobrze. Jednak, czy jesteś świadomy wszystkich sposobów można dbać o i wybrać najlepsze wino? Jeśli nie, ten artykuł jest dżem pakowane z wielką Radą, aby pomóc Ci zacząć ze światem wina!

Szczególnie, jeśli jesteś po prostu odkrywanie wina, nie kupuj zbyt wiele z jednej rzeczy. Możesz chwycić kilka butelek, co lubisz, ale jak dalej uczyć się więcej, masz zamiar zacząć jak różne rzeczy. Prawdopodobnie nie będzie zainteresowany winem, że cieszył się kilka miesięcy temu.

Wino ma wiele korzystnych właściwości dla zdrowia. Goście mogą delektować się niewielkim kieliszkiem wina każdej nocy. Większość lekarzy zaleca, decydując się na czerwone wino, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Podczas wylania wina po kolacji, daj czas wina oddychać przed delektując się kieliszkiem wina.

Kup butelki Magnum w sklepie, które są nieco większe, co daje najlepszy huk za złotówkę. Wina te będą zazwyczaj działać za około 10 lub 15 dolarów, i będzie trwać trochę dłużej w cenie. Jest to świetny sposób, aby zmaksymalizować wartość pieniężną wina, jeśli pijesz często.

Budowanie relacji z sprzedawcą lub właścicielem sklepu z winami. Nie bój się otrzymywać od nich zaleceń. Chociaż może się trochę, że nie są fantastyczne, zwykle można znaleźć niektóre, które są pasjonatami wina. Mogą również osobiście polecić pewne rodzaje. Zapoznanie się z tymi osobami może również pomóc im poznać Twoje preferencje.

Dobrym Wskazówka, jeśli jesteś zainteresowany dowiedzieć się więcej o winie jest po prostu zrobić swoją pracę domową na nich. Czy jak najwięcej czytania, jak można o winie i przemyśle, a zanim się o tym wiesz, będziesz najbardziej kompetentny człowiek o winie wśród wszystkich swoich przyjaciół.

Dostać się do jak najwięcej degustacji wina, jak to możliwe. Smak jak najwięcej różnych rodzajów wina, jak można, i nauczyć się wiele w procesie. Nie tylko dowiesz się o różnych rodzajach wina, ale także dowiesz się o winie w ogóle i jak bardzo szybko nauczyć się dobrych win od złych. Pamiętaj tylko, że musisz pluć!

Kiedy jesteś w restauracji, nie czuj się zbyt nieśmiały o zamawianiu wina, które nie jest najdroższe. Sommelierzy wybierają świetne wina do restauracji, dla których pracują, co oznacza, że tańsze wybory powinny smakować tak dobrze, jak te, które kosztują sporo.

Ramij cyfrowe zdjęcia etykiet win i przechowuj je z notatkami. Twoje hobby wina zabierze Cię do dziesiątek degustacji i setek win. W pewnym momencie będzie to trochę przytłaczające i mylące. Te zdjęcia - po sparowaniu z notatkami - pomogą utrzymać twoją wiedzę na torze.

Nosić mapę lub jakiś kierunek dla danego obszaru. Niektóre z najlepszych miejsc wina są niezwykle zorganizowane i łatwe w nawigacji, podczas gdy inne są chaotyczne i stracisz w twits-and-tur. Wydrukuj mapę wyznaczonego obszaru i nigdy nie przegapisz tego doskonałego sklepu tuż za zakrętem.

Jeśli lubisz przechowywać wina w domu, rozważ zainwestowanie w małą chłodziarkę do wina. Chłodziarki do wina mają na celu utrzymanie temperatury butelek około pięćdziesięciu pięciu stopni, co jest uważane za idealną temperaturę dla wina. Są stosunkowo małe, niedrogie, a nawet mogą dodać dekoracyjny akcent do kuchni, jadalni lub salonu.

Jedz makaron i kurczaka z białym winem. Białe wino wyrusze z tych smaków najlepiej. To dlatego, że białe wino ma tendencję do lżejszego smaku niż czerwone wino, i nie będzie pokonać smak wielkiego fettucini Alfredo lub kurczaka z grilla. Eksperymentuj z różnymi białymi winami, aby zobaczyć, które lubisz najlepiej.

Jak wiecie, jak Chill wino może wpływać na smak, a także aromat. Jednak wino jest najlepiej służył zimno przed specjalną okazją. Butelkę wina przechowywać w wiadrze wypełnionym lodem. To będzie schłodzić butelkę w trzydzieści minut i będzie gotowa do serwowania.

Jeśli masz butelkę wina, która jest starsza niż 20 lat, upewnij się, że rozumiesz proces pogorszenia korka. Dlatego po otwarciu wina istnieje duża szansa, że korek się rozszczepi lub rozerwie. Jest to naturalny proces, który stanie się z prawie wszystkich butelek wina.

Jeśli kupujesz wino dla dużej partii i nie wiesz, co kupić, pozwól statystykom być twoim przewodnikiem. W przybliżeniu, 75 procent ludzi jest wiadomo, że wolą czerwone wina. Chociaż jest to zawsze dobry pomysł, aby mieć białe wina na rękę, mając przede wszystkim czerwone wina jest dobrym pomysłem, chyba że wiesz, że Goście wolą inaczej.

Kupowanie wina online może być satysfakcjonujące. Podróżowanie może stać się kosztowne, co oznacza zwiedzanie lokalnych winnic i winiarni w innych krajach nie jest możliwe. Przez badania online, można znaleźć nie tylko wielkie winiarnie, ale także wspaniałe oferty, jak również. Kupowanie online daje również możliwość zakupu luzem na lepsze oszczędności.

Otwórz czerwone wino i zostaw je na kilka godzin, zanim podasz je. Pozwala to na wydłużenie tlenu i niektórych oparów, a zajmuje to tylko kilka minut. Tlen pomaga aktywować wszystkie składniki wina, co przyniesie znacznie bardziej smaczny smak.

Wybierając czerwone wino, musisz dać winu szansę na oddychanie po otwarciu. Daje to wino więcej czasu na interakcję z tlenem w powietrzu. Jeśli jesteś wciśnięty na czas, wlać wino przez na aerator i do dekantera tak, że oddycha prawidłowo pierwszy.

Jak widać, wybór, przechowywanie i serwowania wina nie jest łatwym zadaniem. Jest to zadanie, które wymaga cierpliwości i dużej wiedzy przed kolejną stroną, datą lub zbieraniem. Ten artykuł pomógł służyć jako punkt wyjścia, i upewnij się, że stosuje się wszystko, co nauczyłeś się na optymalny sukces!

About Doskonałe wskazówki dotyczące dokonywania specjalistycznych wyborów win

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly