winiarze.pl Contact RSS

Doskonałe pomysły na dokonywanie inteligentniejszych wyborów win

Doskonałe Pomysły Na Dokonywanie Inteligentniejszych Wyborów Win

Czy kiedykolwiek gotowane z winem przed? Czy kiedykolwiek był odpowiedzialny za zakup wina na imprezę? Czy kiedykolwiek chciałeś usiąść i po prostu cieszyć się najpiękniejszym butelką wina przez siebie na deszczowy wieczór? Rozważmy następujące pomocne porady podczas myślenia o tym, co wino zamierzasz kupić następny.

Najlepszym sposobem, aby cieszyć się winem jest odpowiedzialnie. Znać swoje granice i upewnij się, że nie przesdo, zwłaszcza, gdy z Gośćmi. Podczas gdy niektóre wino z obiadu lub kolacji jest zawsze w dobrym smaku, staje się niechlujny później ze względu na pijastwa nie jest. Cieszył się z umieniem, wino będzie twoim przyjacielem na całe życie.

Powinieneś zapisać kilka notatek po wypróbowaniu nowego wina. Pamiętaj, aby zapisać nazwę wina, jego pochodzenie i rok, a także swoje wrażenia. Trudno będzie zapamiętać, jak smakowało wino, zwłaszcza jeśli weźmiesz udział w degustacjach wina i spróbujesz wielu różnych win tego samego dnia.

Wiele win ma obce nazwy. Najlepiej zapoznać się z wymową tych nazw, zanim porozmawiasz z ekspertami o swoich doświadczeniach związanych z degustacją wina. Ekspert wina szybko oznaczy Cię jako nowicjusza, jeśli nie jesteś zaznajomiony z prawidłową wymową niektórych nazw.

Weź ślepy test smaku kilku win. Ocenić je na smak, zapach i śmiałość. Ignoruj najbardziej poszukiwanych cech, takich jak cena lub regionu winiarni. Degustacja ślepo to świetny sposób, aby uzyskać uczciwą opinię na temat samego wina, bez uzyskiwania oszukany przez hype, że czasami przechodzi w niektórych odmian.

Kup butelki Magnum w sklepie, które są nieco większe, co daje najlepszy huk za złotówkę. Wina te będą zazwyczaj działać za około 10 lub 15 dolarów, i będzie trwać trochę dłużej w cenie. Jest to świetny sposób, aby zmaksymalizować wartość pieniężną wina, jeśli pijesz często.

Wyjmij wycieczkę do winnicy. Jeśli w pobliżu znajduje się jedna z nich, zrób to na jednodniową wycieczkę. Jeśli nie, rozważ podjęcie krótkich wakacji, aby wyjść i zbadać. Przygoda taka jak ta może pomóc Ci docenić i kochać wino jeszcze bardziej niż przedtem.

Nie martw się o próbuje zidentyfikować wszystkie smaki w wino, które są degustacja. Niektórzy ludzie mają naturalne powinowactwo do tego, podczas gdy inni nie. Staraj się skupić zamiast tego, ile alkoholu jest w produkcie, a także jaki rodzaj owoców mogą być zawarte. Z biegiem czasu, prawdopodobnie będzie w stanie uzyskać dobre samopoczucie dla tych elementów.

Swirling jest częścią degustacji wina. Aby ruch okrężna był konieczny od łokcia, a nie nadgarstka. W ten sposób pozwoli Ci zapach wina, zwiększając jego smak, jak również. Wykonywanie ruchu tylko za pomocą nadgarstka jest trudne i często nie przyniesie pożądanego efektu.

Nie daj się wpaść w pułapkę, że tanie wino jest złe i drogie wino jest dobre. Istnieją wyjątkowe niedrogie wina i wina, które kosztują małą fortunę, które są trudne do picia. Doświadcz jak najwięcej różnych typów, bez względu na cenę. WHo wie - możesz znaleźć faworyta, który jest dobrze w codziennym budżecie picia.

Należy uważnie udzielać porad dotyczących wina. Każdy renomowany ekspert wina łatwo przyznaje się do omylności. Pamiętaj, że żadna z dwóch osób nie ma dokładnie takich samych gustów, niezależnie od wiedzy fachowej - lub ich braku. Dlatego ważne jest, aby wziąć ekspertów z przymrużeniem oka.

Jeśli trzeba znaleźć wino na ważną okazję, takie jak ślub, najlepiej jest mieć małą imprezę degustacji wina wcześniej. Poproś niektórych Gości i spróbować różnych win. Daj im duży wybór do wyboru i nie wahaj się zaoferować różne opcje na rzeczywiste wydarzenie.

Prawdziwy smak wina pochodzi z zapachu. Zapach stanowi około 90% ogólnego smaku wina. Kluczem do wyprowadzenia tego w winie jest tlen. Kiedy wlewasz kieliszek wina, zawiń go w szklance. Pozwala to wino łatwiej mieszać się z tlenem wokół niego, zwiększając w ten sposób smak w pełni.

Cała rodzina może cieszyć się wydarzeniami na degustację wina, po prostu upewnij się, że jesteś świadomy zasad każdego wydarzenia, w którym planujesz uczestniczyć. W rodzinnych winiarniach dostępne są napoje i atrakcje dla dzieci.

Jeśli jesteś jak większość ludzi, którzy nie mają piwnicy z winami w swoim domu, znaleźć ciemne miejsce w domu do przechowywania wina. Upewnij się, że temperatura jest dość stała i umiarkowana. Dobrym miejscem do przechowywania wina jest dno szafy.

Jeśli szukasz dobrego wyboru wina w restauracji, zapytaj kelnera, jeśli zatrudniają kelnera wina. Restauracje są dumne ze swoich list win, więc chętnie oferują propozycje. Powiedz im, co masz na obiad, i podać przedział cenowy. Rezultatem będzie zwykle świetne wino, które uzupełni twoją kolację!

Robiąc zakupy na wino, poszukaj butelek, które wypijesz. Nie pozwól, aby ekspert lub sprzedawca wpływali na Twój zakup. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogie butelki, jeśli nie będziesz miał okazji go wypić lub nie cieszyć się tym konkretnym winem.

Unikaj poszukiwania tylko wysoko ocenianych, najdroższych win do swojej kolekcji. Chociaż może się wydawać, że skończy się to w najlepszych win, to po prostu nie jest prawdą. Istnieje wiele umiarkowanie cenach win tam, które są po prostu wspaniałe. Upewnij się, że twoja kolekcja ma jak najwięcej różnorodności.

Niezależnie od tego, czy jesteś gotowanie, zabawne, zbieranie, czy coś innego, informacje, które czytasz tutaj staną się użyteczne. Jeśli wino jest Twoje rzeczy, wtedy będzie pobudzony przez te informacje i patrząc na więcej. Zachowaj porady, które zostały wymienione tutaj w czołówce swojego umysłu, jak szukać następnego wina.

About Doskonałe pomysły na dokonywanie inteligentniejszych wyborów win

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly