winiarze.pl Contact RSS

Dobra decyzja jest lepsza dzięki dobrym wskazówkom dotyczącymi wina

Dobra Decyzja Jest Lepsza Dzięki Dobrym Wskazówkom Dotyczącymi Wina

Większość ludzi lubi smak wina, ale nie mają funduszy, aby cieszyć się nim tak często, jak by chcieli. Niektóre z najlepszych win może być dość pricy, i to tylko na kieliszek sam. Istnieją sposoby, można mieć dobre degustacje wina w przystępnej cenie, a zobaczysz je w tym artykule.

Zanim zbierze się wino, Zaplanuj swój plan. Upewnij się, że wiesz, które wino szukasz wcześniej, aby uniknąć przytłoczeni marek, odmian i cen. Niektóre wina pasują do kolacji, a inne lepiej pasują do dużych imprez. Wiedząc, które wino pasuje do Twoich potrzeb może pomóc wybrać lepsze wino niż przeglądanie i wybierając coś na kaprys.

Dowiedz się wymowę wszystkich win, które służą tak, że dźwięk jak profesjonalny, jak to możliwe, gdy jesteś wokół swoich Gości. To może przejść długą drogę, jeśli masz imprezę lub Spotkaj się z przyjaciółmi w domu. Istnieją wspólne nazwy dla wina, więc zapoznania się z Lingo.

Nie bój się bawić temperaturą swojego wina. Niektóre wino najlepiej schłodzone, podczas gdy inne smakują wspaniale w temperaturze pokojowej. Poeksperymentuj trochę i zobacz, co działa najlepiej dla Ciebie i Twojego podniebienia. Bądź jednak ostrożny, z białym winem. Nie chcesz, aby było zbyt zimno, gdy go pijesz.

Zadawaj pytania i zacznij dyskusje na temat wina wśród znajomych. Będziesz zaskoczony, jak wiele rzeczy Twoi znajomi wiedzą o winie, że nie byli świadomi. Może to pomóc nie tylko zbudować bazę informacji z winem, ale spróbować nowych marek i rodzajów wina, jak również.

Jeśli jesteś nowy w wyborze win, Zacznij od sklepu, który prowadzi butelki pod $20. Sklepy winiarskie nastawione na koneserów mogą mieć wiele drogich i mylących wyborów. Zdecydować się na niższe ceny wina, aż znalazłeś swój ulubiony smak, a następnie zabrać go stamtąd.

Czerwone i białe wina różnią się w zależności od koloru i poszczególnych winogron, które są używane. Czerwone wina są wykonane z fioletowych winogron, które mają silny organizm. Zielone winogrona są wykorzystywane do produkcji jasnych i wyraźnych białych win. To tylko wtedy, gdy zaczynają się różnice, ale jest podstawą dwóch najbardziej popularnych win.

Prawdziwy smak wina pochodzi z zapachu. Zapach stanowi około 90% ogólnego smaku wina. Kluczem do wyprowadzenia tego w winie jest tlen. Kiedy wlewasz kieliszek wina, zawiń go w szklance. Pozwala to wino łatwiej mieszać się z tlenem wokół niego, zwiększając w ten sposób smak w pełni.

Stemware jest ważne, aby wykorzystać podczas serwowania wina dla gości. Użyj czystych okularów, aby upewnić się, że goście mogą naprawdę docenić kolor i smak wina, które serwujesz. Jeśli kieliszki do wina są stare lub rozdrobnione kupić nowe.

Vintage nie jest wtedy, gdy wino zostało stworzone, ale raczej rok, w którym winogrona zostały zebrane. Na przykład, jeśli winogrona zostały zebrane jesienią 2010, 2010 będzie rocznik roku. Jest to czas, w których będą fermentowane, a następnie starzeje się w beczkach, aż nadszedł czas na wino do butelkowane. To wino prawdopodobnie trafiło do sklepów co najmniej do 2011 roku.

Pamiętaj, aby szukać spokojnej i spokojnej okolicy podczas degustacji wina. Degustacja wina w hałaśliwym lub uciążliwym otoczeniu nie pozwoli Ci docenić wszystkiego, co ma do zaoferowania wino. Nie bądź w miejscach o ciężkim świetle i dźwięku, ponieważ mogą one odwrócić uwagę od degustacji wina.

Poznaj urzędników winiarskich i stewardów w swoich ulubionych sklepach lub restauracjach. Poznanie ich może prowadzić do oszczędności i zaawansowanej znajomości nowych produktów.

Nigdy nie wahaj się doradzić sommelierowi o limitach wydatków. Wiele osób uważa, że jest to niewłaściwe lub żenujące, ale on lub ona jest rzeczywiście dobrze zorientowani w procesie selekcji w oparciu o cenę. Pozwól trochę swobody w zaleceniu, ale nie rozbij banku nad nieistniejącą normą społeczną.

Butelki na zakrętki są najnowszym trendem w smakach wina, ponieważ zmniejszają zapach tektury i ułatwiają otwieranie butelki niż wcześniej. Tradycyjne czapki często tworzą wilgoć wokół uszczelnienia i prowadzą do mokrego tekturowego zapachu w różnych butelkach. Nakrętka zapobiega temu i należy mieć oko otwarte podczas dokonywania wyboru.

Łatwiej będzie kupić wino, jeśli będziesz wracać do tego samego sklepu. Sprzedawcy poznają Cię i oferują spersonalizowane rekomendacje w oparciu o to, co kupiłeś i cieszyłeś się. Może to być najlepiej, aby przejść na zakupy w mniejszym sklepie, gdzie będzie prawdopodobnie uruchomić do tych samych sprzedawców.

Jeśli wybierasz się na imprezę lub spotkanie, a chcesz przynieść wino, spróbuj trzymać się czegoś, co nie jest zbyt silne. Pinot Noir to świetny wybór na takie okazje, ponieważ idzie z większością jedzenia. Niezależnie od tego, co gospodarz służy, on lub ona powinna to docenić.

Eksperyment. Jeśli zawsze pijesz wina z Włoch, rozgałęzić się i spróbować kilku z Hiszpanii lub RPA. Jeśli zawsze pijesz białe wino, spróbuj shiraz. Jeśli pijesz tylko czerwony, spróbuj białego shiraz lub moscato. Gdy to zrobisz, znajdziesz nowe ulubione. Możesz nie wiedzieć, czego ci brakuje.

Znajdź świetny sklep z winem, jeśli naprawdę cenisz dobre wino. Pomimo posiadania bardziej wytrzymałej ceny, sklepy specjalistyczne mają naprawdę kompetentny personel i znacznie lepszy wybór. Sklepy monopolowe dyskontowe mogą mieć najniższe ceny, ale na pewno poniesiesz konsekwencje od pierwszego do ostatniego smaku.

Jak być może widziałeś, wino jest dobrą ucztą, ale może być drogie w zależności od rodzaju wina, które kupujesz. Nie musisz wydawać każdego grosza wypłaty, aby mieć dobre wino degustacyjne. Użyj tego artykułu mądrze i można mieć ładne wino w dobrej cenie.

About Dobra decyzja jest lepsza dzięki dobrym wskazówkom dotyczącymi wina

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly