winiarze.pl Contact RSS

Chcesz wiedzieć jakie potrawy idą dobrze z winem spójrz na wskazówki poniżej

Chcesz Wiedzieć, Jakie Potrawy Idą Dobrze Z Winem? Spójrz Na Wskazówki Poniżej!

Czy czujesz się zastraszany, gdy musisz kupić wino? Czy możesz powiedzieć Merlot z Burgundii? Jeśli to wszystko cię zaskoczy, potrzebujesz trochę edukacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wspaniałych informacji, które pomogą Ci wybrać najlepsze wino.

Powinieneś zapisać kilka notatek po wypróbowaniu nowego wina. Pamiętaj, aby zapisać nazwę wina, jego pochodzenie i rok, a także swoje wrażenia. Trudno będzie zapamiętać, jak smakowało wino, zwłaszcza jeśli weźmiesz udział w degustacjach wina i spróbujesz wielu różnych win tego samego dnia.

Po prostu dlatego, że butelka wina jest droższe niż inne nie oznacza, że jest to koniecznie lepiej. Nie musisz kupować najdroższych butelek wina, które znajdziesz. Spróbuj wina na wszystkich różnych poziomach cenowych. Może lubisz coś lepszego, co jest tańsze niż to, co zwykle kupujesz.

Patrząc na wielką butelkę wina, nie od razu udać się do najdroższych win w sklepie. Podczas gdy koszt butelki jest jednym wskaźnikiem smaku i jakości, istnieje również wiele innych. Trochę czasu, aby wypróbować kilka niedrogich marek, a oni po prostu może Cię zaskoczyć!

Wielką wskazówkę, jeśli jesteś zainteresowany zakupem wina nie jest zbyt odprowadzona z zakupem dużo wina, które obecnie lubisz. Smaki zmieniają się cały czas, a może żałować pakowania piwnicy wina z grono wina, że zdarzy ci się lubić teraz.

Resztki wina nie powinny być zapisywane na dłużej niż cztery dni. Kiedy wino wchodzi w kontakt z tlenem, zaczyna się rozkładać. To bardzo wpływa na smak i równowagę. Najlepiej jest użyć dowolnego wina masz resztki do gotowania zamiast pić go, jak to jest.

Znajdź kogoś, kto lubi wino. Może to być pracownik w sklepie, do którego często chodzisz, bloger lub krytyk online, którego opinię szanujesz. Ta osoba może pomóc dowiedzieć się, co spróbować dalej, zwłaszcza jeśli utkniesz w koleinie po prostu pić to samo w kółko.

Tanie wino nie zawsze jest złe. Chile jest jednym wielkim regionem dla tanich opcji wina. Większość win z tego kraju są bardzo przystępne. Cabernet Sauvignons i sauvignon Blancs są szczególnie smaczne z tej części świata. Niektóre kraje, takie jak Nowa Zelandia i RPA produkują wysokiej jakości wino po niskich cenach.

Niektóre wino nie jest dobre, gdy jest stary, upewnij się, że wiesz, które z nich przed odłożeniem go. Zanim to zrobisz, musisz dowiedzieć się jak najwięcej o każdym rodzaju wina. Pozwala to prawidłowo przechowywać butelkę i bez powodowania jej uszkodzenia. Wino Bordeaux starzeje się dobrze.

Nie tylko pójść na wino, które są drogie lub wysoko oceniane. Może to być prawdziwa pokusa, jeśli masz dużo dochodu do dyspozycji, zwłaszcza gdy raz nie. Zamiast pić wiele stylów wina, dzięki czemu można wybrać te, które osobiście uważają za najlepsze. Wypełnij swoją piwnicę z nich, niezależnie od ceny, etykiety lub opinii popularnej.

Czytaj na wino w czasie wolnym. Im więcej dowiesz się o winie, tym lepiej będziesz na zbieranie nowych win, aby dodać do swojej kolekcji. Jest wiele wiedzieć, więc spędzić czas uczenia się, kiedy można, jeśli chcesz stać się prawdziwym koneser wina.

Wiele win iść ładnie z deserem. Zazwyczaj wino, które można mieć z deserem jest słodsze niż te używane z posiłkiem. Ruby port lub Tawny wina portu uzupełniają desery i czekoladki z naturalnej słodyczy. Upewnij się, że są 55 stopni, więc ich smak jest w pełni.

Większość ludzi nie może sobie pozwolić na winiarnię w domu, ale to nie znaczy, że nie można stworzyć atmosferę, która sprzyja przechowywaniu kilku wielkich butelek wina. Staraj się przechowywać wino w ciemniejszym miejscu, gdzie temperatura pozostanie dość spójne. W ten sposób utrzyma się jakość butelek wina, dopóki nie będziesz gotowy do ich picia.

Celuj w wina, które były produkowane w latach 60. Są to na ogół najlepsze rodzaje wina, oprócz faktu, że mają one w wieku sporo czasu. Jeśli widzisz, że jesteś przyzwyczajony do picia wina z pewnego okresu, zbadać inne wina w tym okresie czasu.

Jeśli chcesz zapisać wino na inny dzień, zakorekć go i trzymać go w lodówce. Chłód w lodówce pomoże spowolnić wszystkie zmiany chemiczne zachodzące w winie. Najlepiej, jeśli możesz zakończyć to wino w ciągu jednego dnia, w przeciwnym razie może się okazać, że smakuje zupełnie inaczej niż wtedy, gdy go odkorkowałeś.

Spróbuj wziąć udział w zajęciach z winem lub seminarium, aby dowiedzieć się więcej o historii wina. Picie wina jest praktykowane przez ludzi od tysięcy lat. Klasa może dać ci pewne tło na temat tej bogatej historii. Znajomość różnych rodzajów wina i skąd pochodzą, pomaga w zrozumieniu.

Dobra wskazówka, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na wino, gdy jadalnia jest pominąć wino przez kieliszek. W ten sposób wiele restauracji zarabia większość swoich pieniędzy na wino, ale konsument naprawdę tęskni, ponieważ większość butelek jest otwarta zbyt długo.

Nie przechowuj wina w miejscach, w których może być wystawione na działanie dużej ilości światła. Gdy wino jest wystawione na działanie światła, zaczyna stopniowo się rozkładać. Umieszczenie wina w chłodnym, ciemnym miejscu jest najlepszym sposobem, aby zapewnić, że będzie dobre przez dłuższy czas.

Ponieważ teraz zdobyliście doskonałą wiedzę na temat wina, powinniście czuć się bardziej pewni angażowania się w kontakty z innymi na ten temat. Następnym razem, gdy pójdziesz na zakupy, zabierz ten artykuł razem ze sobą. To może dać coś do odniesienia, patrząc na tony butelek wina. Uzbrojony w te informacje, będziesz w stanie dokonać wielkiego wyboru.

About Chcesz wiedzieć jakie potrawy idą dobrze z winem spójrz na wskazówki poniżej

About

Digital Compliance Disclosure


We and our partners use technology such as cookies and localStorage on our site to personalise content and ads, provide social media features, and analyse our traffic. Click to consent to the use of this technology across the web or click Privacy Policy to review details about our partners and your privacy settings.
Category

Recently

Newly